LDB SunCare Invisible


Sensorial Suncare aurinkosuojat / UUTUUS!

Aurinkosuojatuotteissa yhdistyvät Alga-Sun Complex sekä Sun-Protect Complex, jotka suojaavat ihoa ennenaikaiselta vanhenemiselta ja UVA/UVB-säteiltä. 100% kemialliset filtterit.  

Kaikki Laboratoires de BIARRITZ aurinkosuojatuotteet sisältävät patentoitua antioksidanttista Alga-Gorria® -punaleväuutetta. Tuotteet valmistetaan ympäristöä ja ihmistä kunnioittaen. Laboratoires de BIARRITZ-tuotteet ovat tutkitusti ei-ekotoksisia.  

Mineraalisuodattimien käyttö estää saavuttamasta täysin näkymätöntä tuoteviimeistelyä, jota jotkut kuluttajat haluavat. Joten päätimme tarjota toisenlaisen vaihtoehdon. Asiantuntemuksemme ja korkeiden standardiemme ansiosta, joihin kuuluvat luonnollisten ainesosien enimmäispitoisuus, erittäin luonnolliset formuloinnit (suodattimia lukuun ottamatta, kaikki muu tuotteissa voidaan sertifioida luonnollisiksi, koska kaikki muut ainesosat ovat COSMOS-standardien mukaisia) ja tietenkin UV-suodattimet, jotka olemme varmistaneet kunnioittavan ihoa ja meriympäristöä. Toisin kuin mineraalisuodattimet, synteettiset suodattimet eivät ole Ecocertin sertifioimia. Koostumuksemme kuitenkin sisältävät jopa 84% luonnollisia ainesosia ja jopa 33% luomuainesosia, mutta niitä ei voida sertifioida.

Tarjoamme nyt kaksi aurinkotuotevalikoimaa ihotyypistäsi ja odotuksistasi riippuen: 


UUTUUS Sensoriaalinen aurinkohoitosarja, joka on valmistettu puhtaista synteettisistä kemiallisista UV-suodattimista.
  • Tuotteissa erittäin aistillisia tekstuureja
  • Huomaamaton viimeistely
  • Aurinkosuojatuotteiden luonnollista alkuperää oleva voidepohja hoitaa ihoa. 


  • Tuotteet on valmistettu mineraalisuodattimista, jotka tarjoavat erittäin korkean sietokyvyn, mikä on välttämätöntä herkän ihon suojaamiseksi.
  • Luonnonkosmetiikka sertifioidut aurinkosuojatuotteet, jotka suojaavat herkkää ihoa.

Loading...